Změna je život II.

26.08.2022

Jsou to již neuvěřitelné čtyři roky od mého blogu s názvem "Změna je život". Hledala jsem příhodnější název pro nový a promiňte, nemohu si pomoct. Můj nový příspěvek zkrátka musí nést stejný název, protože teď je to opravdu o "velké změně". Po osmi letech od otevření naší kavárny MyRaw Café v Dlouhé ulici a po sedmi letech od otevření výrobny MyRaw Food v Roztokách u Prahy přichází změna, kdy se tyto dvě provozovny sloučí v jedno.

Dlouho jsme o této změně přemýšleli, rozmýšleli, zda to bude vůbec možné se z našeho původního místa sebrat a jít o dům dál... . Tolik jsme do tohoto místa investovali, nejen finančních prostředků, ale i energie, která je v kavárně všude protknuta. Je to tak, věnovali jsme hodně času tomu, aby ze smutného tmavého koutu v pasáži v Dlouhé vzniklo něco tak světlého a příjemného, jako je naše kavárna. A byla jsem já tou "brzdou", která nechtěla jít a opustit tak své "dítě".

Události posledních dvou let však ukázaly směr i nám. To, co se zdálo neměnné a snad i nemožné je najednou skvělý a naprosto výjimečný plán. V poslední době jsem četla o tom, jak je nutné se odpoutat od materiálních statků, pokud se chceme posunout dál. A není to přesně tak, že musíme opustit staré, abychom udělali místo pro nové? Je potřeba nové energie, protože to, co kavárnu tvoří nejsou, židle a stoly, nebo snad kávovar či mixér, ale jsme to my, my všichni z MyRaw, tým i naši zákazníci 

Tak se tedy stalo, že začínáme tvořit naprosto jedinečné místo, které skloubí naše zkušenosti dohromady, týmy kavárny a provozovny se spojí v jedno, a tak vytvoříme sílu, která snad odolá tlakům okolí a nepříznivé situaci v gastronomii a v ekonomice.

Mám zato, že nyní musíme ještě více bojovat za svůj sen a skvělou myšlenku, za zdravé jídlo (bez krutosti) a za udržitelný rozvoj v gastronomii. Naše podnikání není žádný zlatý důl, ale je to opravdu skvělý sen, který jen tvrdou každodenní prací přetváříme ve skutečnost. Jsme tým budoucnosti a tvoříme lepší svět 

A náš nový sen zatím v tyto dny pomalu vzniká v blízkosti Národního divadla a Žofína. Konečně budeme mít sezení pod širým nebem s výhledem na Petřínskou rozhlednu. A opravdu velmi rádi Vás v brzké době u nás přivítáme a třeba Vám i přichystáme piknikový koš, který si užijete na trávě Slovanského ostrova.

Milí zákazníci, těšíme se na Vás, ať už v Dlouhé nebo na nové adrese. Přijďte za námi a tím nám pomůžete i Vy změnit sen ve skutečnost! 

Vaše Mirka MyRaw