Veni vidi vici aneb jak jsem ji tedy zdolala (coronu)?

14.03.2021

Uběhl týden od doby, kdy mě corona téměř srazila na kolena. Poctivě jsem zalehla a přemýšlela, jak se jí ubránit nebo lépe, jak na ni zaútočit. Téměř všechno z oboru bylinek a syrové stravy znám, co na jaký neduh, jaké vitamíny, co pít, co jíst a co nejíst. Ale teď to už nebylo pouhopouhé cvičiště, tady šlo o lítý boj se zákeřnou nestvůrou jménem corona. Už jsem se zařekla, že ji žádnou, sebemenší reklamu dělat nechci; teď je to opravdu naposledy. Moje zkušenosti by mohly být návodem pro ty, koho ještě ta potvora prozatím neskolila.

Byla jsem celá nesvá, jak tedy začít, a co nejdřív. První dny jsem neměla vůbec energii o něčem přemýšlet, ale jedno mi bylo jasné. Vitamíny, syrové šťávy a syrová strava. Tyto tři bohatýry jsem si zvolila za spolubojovníky a vytáhla do bitvy.

Uvědomila jsem si, že jsem se poslední dobou starala více o zdraví ostatních a na sebe jsem zapomínala. Vozila jsem našim věrným zákazníkům zdravé MyRaw REkrabičky* a sama jsem neměla čas někdy ani obědvat. Na nějaký fresh už jsem ani kolikrát nemohla pomyslet. A co nejhůř, rok se strachuji o budoucnost MyRaw Café. Celoroční masáž, kdy jsme buď úplně zavření nebo jen jako výdejové okénko. Neustálý boj o nějaké peníze. Loni na jaře jsme měli alespoň vidinu brzkého konce tunelu, ale koncem roku se ukázalo, že ten boj bude opravdu dlouhý a krutý. A vůbec není jisté, zda to ustojíme. 

To stejné mohu ovšem říct i o nemoci, která se mi sice záhadně vyhýbala, ale přesto si počkala na dobu, kdy bude tzv. "nejhůř" a ťala do živého. A takové ty proklamace, že před námi stojí nové výzvy, to je sice krásné, ale naši kavárnu, která se holedbala jedinečností a prosperovala bez dotovaných surovin, to nespasí. Výzvu jsme přijali, prodej se přesunul do online prostředí a neustále výroba roste. Ale nebylo by škoda přijít právě o takové místo, jako je MyRaw Café, které jsme vytvořili s láskou a pro pohodu a zdraví všech?Tak jak jsem postupovala:

𝐏𝐫𝐯𝐧𝐢́ 𝐤𝐫𝐨𝐤

Musím se vrátit opět na začátek, proč jsem vůbec kavárnu MyRaw Café otevřela. Abych byla zdravá nejen já, moje rodina, ale i ostatní. Musím užívat "lék", který ordinuji ostatním a sama na sebe nezapomínat. A tím je živá strava. Musím jít příkladem, pak to bude mít teprve tu pravou hodnotu. A proto jsem si objednala pro sebe na celý týden MyRaw REkrabičkovou dietu. Je úžasná, moje tělo úplně prahne po něčem čerstvém a vůbec si nevzpomenu na jiné pochutiny.

𝐃𝐫𝐮𝐡𝐲́ 𝐤𝐫𝐨𝐤

Některé dny jsem neměla na jídlo ani pomyšlení, tak jsem začala pít čerstvé šťávy. Odšťavnila jsem, co bylo po ruce: pomeranče, jablka, mrkev nebo řapíkatý celer. Tělo mi dávalo hezkou zpětnou vazbu každý den. Po pěti dnech nastal obrat a začala jsem mít nad paní nezvanou převahu.

𝐓𝐫̌𝐞𝐭𝐢́ 𝐤𝐫𝐨𝐤

Přestala jsem sledovat zprávy, nezkoukla jediný film a omezila jakýkoliv kontakt s okolním světem. Zaměřila jsem se na přítomný okamžik a prožívala každou minutu i tím, že jsem nemyslela na nic a jen tak byla. Vnímala jsem jednotlivé bolesti svalů, nebo i bzučení probuzené berušky sedmitečné, která mi dělala společnost.

𝐑𝐞𝐬𝐮𝐦𝐞́

A světe div se, zabralo to. Nejen odhodlání, nepoddat se zákeřnému protivníkovi, ale všechno to, co již sedmým rokem hlásáme. Živá strava je cesta ke zdraví. A já se pokusím, i pod náporem psychicky náročných úkonů k udržení podnikání, myslet především na sebe. A už se těším na dny, kdy se kavárna otevře světu a budeme moct všichni spolu hovořit jen o tom, který dortík si dnes k jaké kávě dáme.

 Moc se na to těším a doufám, že to bude už brzy.

V následujícím příspěvku naleznete můj ověřený Corona Survival Kit 

Přeji Vám krásné dny

Vaše Mirka MyRaw

MyRaw - REkrabičková dieta