U nás v Kocourkově

27.08.2018

Asi nejsem jediná, kdo si myslí, že žijeme v podivném světě. Obdivujeme se lidem, kteří dokázali často pouze to, že se dobře narodili; lidem, kteří nás umějí pobavit a lidem, kteří vynikají více zevnějškem, než svým obsahem. Žijeme ve společnosti, která se obdivuje nezkušenému, ale krásnému mládí, stáří a prožitý život bývá pro nás nicotné a nechtěné. Žijeme ve světě, kde bílé je černé a černé zase bílé. Vedou nás lidé, kteří podvádějí a lžou, namísto čestných Mirků Dušínů (kde se k čertu oni Dušínové schovávají?). 


Vidíme to na každém kroku. Politici se předhánějí, komu na nás záleží víc, reklamy na nás chrlí krásná těla, sportovní přenosy a skvělou zábavu v podobě hudby a povrchních seriálů. Naše ikony jsou dotvářeny různými appkami, aby nebyly vidět reálné nedostatky. V seriálech jsou nám představovány životní situace, které v našem reálném životě zaujímají jen zlomek času, jako je zamilovanost, milostná aféra či velkolepá párty. Člověk by si myslel, že na světě je místo jen pro krásné, bohaté a tedy úspěšné jedince. 


Ale skuteční bohatýři našich životů jsou skryti pod tímto povrchním nánosem. Kdo zná výjimečného člověka, který celý život pracoval na vývoji léku proti HIV a rakovině s velkými úspěchy? Většina si spíš vzpomene na toho, kdo vyhrál Wimbledon než na pana profesora Holého. Kdo zná někoho, kdo celý život zkoumá volnou energii, kromě věhlasného Nikoly Tesly? A tak z nejnovějšího modelu Mercedesu ve většině případů vystoupí namyšlený pitomec, než z běžné ojetiny. Pod krásnými a drahými šaty se často skrývá jen nedostatek nápadu a ducha.

Tito lidé, ať už jim budeme říkat bohatýři nebo Dušínové, ovšem nejsou ve svém životě doceněni, alespoň podle našich "tradičních" měřítek. Jejich vynálezy jsou okamžitě uzamykány do trezorů a přísně utajeny. Našim kocourkovským radním nejde o náš prospěch, ale o ten jejich. Zamýšlel se někdo, proč jsou například doporučovány lékaři i reklamou farmaceutika, která jen vzdáleně a dost neúčinně kopírují přírodní zdroje? Proč nás z reklamy bombardují sladkosti a jídla, která našemu zdraví neprospívají, spíš ubližují? Proč jsou zakazovány alternativní postupy léčby rakoviny, i když pomáhají? Proč jsou matky stíhány za to, že děti krmí zdravě, bez chemie a konzervantů? A matky dětí, které s nimi den co den vysedávají ve fastfoodech a vaří (tedy ohřívají) v mikrovlnce z polotovarů, jsou příkladnými matkami?
Odpověď je prostá, mohou za to naši kocourkovští radní, kterým až příliš a bezmezně věříme. Pravdou je, že na nás nikomu jinému nezáleží než nám samotným. Ostatní je jenom byznys. Záleží pouze na penězích. Nestálo by zato se začít zajímat, co je za hranicemi Kocourkova? Zkusit použít vlastní mozek a nespoléhat se jen na plytkou a bezduchou televizní reklamu a zábavu? 


Napadá mě jedna moudrá věta neznámého filosofa: "Prostoduší politikové se nám snaží namluvit, že v našem životě jde o hospodářství. Ale je tomu právě naopak. Nejsme tady kvůli hospodářství, ale abychom se naučili lásce."

Vaše Mirka MyRaw 


O Antonínovi Holém:
https://www.praha6.cz/holy
https://technet.idnes.cz/antonin-holy-by-slavil-80-let-d1c-/

Zajímavě o volné energii:
https://jedno.duchost.cz/technologie/volna-energie-evoluce-lidstva/
https://free-energy.xf.cz/new_energy/BRUCE.htm