Restart

25.03.2021

Tak by se mohl jmenovat můj momentální stav. Restart psychický i fyzický. Mohu teď s klidným svědomím říct "mám po tom". Je to opravdu zvláštní, vyhýbáte se nákaze viru, jak jen můžete, abyste poté, co nemocí projdete, mohli prohlásit: "Teď už se nemusím tak bát, vy se nemusíte bát mě a život je krásný!" Celá tato šaráda má tedy několik fází, zkusím je popsat z mého pohledu a zkušenosti.

I. Fáze - Strašení

Straší vás všichni a všude. Rok neslyšíte z médií nic důležitějšího, než kolik je infikovaných, kolik nemocných a kolik lidí zemřelo. A jak je virus nebezpečný a silně nakažlivý. Je tak nebezpečný, že dokázal zbortit vyspělé ekonomiky, lidi vystavit nejistotě a brzké chudobě. Dokázal zničit letité snažení podnikatelů a poslat je do řad nezaměstnaných. Dokázal rozdělit rodiny, přátele a celou společnost. Dokázal téměř nemožné. Strach z nás udělal podřízené a se vším srozuměné jedince. Vzal nám svobodu, kterou jsme těžce získávali, téměř uzavřel hranice a nás do domácích vězení. Před pár lety bychom si ťukali na čelo a nevěřili bychom ničemu z toho, co se dnes děje. I to, že podání ruky je silně nebezpečný akt, stejně jako vyjít bez správného krytí obličeje na veřejnost. A objetí? To už rovnou skočte z útesu...

II. Fáze - Boj o život

Je to sice trochu nadnesené, ale věřme tedy médiím, že virus je vysoce nebezpečný, alespoň pro určité věkové skupiny a jedince se sníženou imunitou. Takže i když děláte téměř vše podle novodobých přepisů a vyhlášek, dodržujete karantény a testujete se s neuvěřitelnou frekvencí, jednou na vás vyjde "černý Petr" a máte ho za krkem. A odteď je to na vás. Nejenom se od vás odřízne rodina a přátelé -⁠ zůstane vám většinou jen ten člen rodiny, od kterého jste virus chytili -⁠ ale nepomůže vám ani systém nějakou podpůrnou léčbou (např. ivermectin; co kdyby vám to nedejbože způsobilo nějaké vedlejší účinky). Tak každý je na to sám, zvolí si taktiku* a jde do bitvy. Většinou se strachem, díky fázi I. 

*Moji taktiku najdete v minulém příspěvku 𝗖𝗼𝗿𝗼𝗻𝗮 𝗦𝘂𝗿𝘃𝗶𝘃𝗮𝗹 𝗞𝗶𝘁

III. Fáze - Restart

Tato fáze je samozřejmě nejlepší: máte to za sebou (pokud ovšem přežijete) a otevírají se vám nové obzory. Tak za prvé jste přirozeně chráněni a ani nemusíte hned na očkování. Rodina a známí po nějaké době usoudí, že jste opravdu "v pohodě" a nehrozí jim žádné nebezpečí. Objetí a polibky zatím musíte oželet, protože přece jenom jste vyvázl ze spárů příšery, o které se ještě nic moc neví a občas se ráda vrací. Ale postupně si uvědomujete, že život je opravdu krásný a odteď by vás nemělo ohrozit jakékoliv testování před plánovanou cestou třeba na dovolenou. Po roce nejistoty a čekání na výsledky testů je to značná úleva. Je to pocit, jak kdybyste poslední týdny bloudili podsvětím a najednou našli ten správný východ, odkud na vás dopadají sluneční paprsky. Jenže, co teď s tím? Je to nový začátek, restart vašich sil a nové vykročení, posíleni o zkušenost a protilátky proti viru. Teď by měla nastat další fáze:

IV. Fáze - Běžný život

Proč byste se měli držet přísných opatření, pokud vlastně jsou zbytečná? Proč nosit respirátor, vyhýbat se společnosti a pracovat z domova? Proč nechodit do restaurací, do fitek, kin a divadel? Jednoduše, protože je všechno stále zavřené a není tu vůle, jak v dohledné době cokoliv změnit (možná tak hranice okresu pro vaše výlety na kole). Jenže já jsem odjakživa rebel a nerozumím myšlení stáda. Pojďme vytvořit tlak na rozhodující orgány a měnit pravidla pro ty, kdo už není nebezpečím pro ostatní! Pokud se tedy tímto nestanete nepřítelem státu číslo 1.Začněme tedy u sebe a pojďme se znovu vídat s rodiči (většinou už očkovanými), s přáteli, se zákazníky. Pojďme znovu rozproudit život, alespoň tak, jak je nám v těsném sevření policejních restrikcí umožněno. Dělejme všechno, co není výslovně zakázáno. Žijme. 

My v MyRaw plánujeme přesunout poprvé za celou historii kavárny kurzy nevaření do krásného přímořského prostředí v Řecku. Pokud se nebudeme v dohledné době moct setkávat s našimi zájemce o raw tvoření v kavárně, sejdeme se tedy v úžasném prostředí poloostrova Chalkidiky. A věříme, že naše kurzy, které obohatíme o zajímavé aktivity, se posunou na další level. Spojíme všechno, co nám bylo v poslední době odepíráno: cestování, setkávání a sportovní aktivity. 

A to je náš recept na život "po coroně". Pusťme se do života naplno, nebojme se ničeho, není čas čekat na lepší čas. Ten právě pro nás nastává! Přidejte se k nám a tvořte s námi naši lepší budoucnost. A nezapomeňte, život je krásný!

Z plného zdraví Vás zdraví

Vaše Mirka MyRaw

Život je krásný (La vita è bella, Roberto Benigni, 1997)