Restart aneb ne-corona. Část I.

07.03.2021

Teď by se asi dalo očekávat, že napíšu příspěvek s názvem "Já Corona 3"...ale omyl, nic takového se nechystám učinit. Vůbec se mi tato hypotetická povídková řada nelíbí a už vůbec nemám zájem jisté "zákeřné dámě" dělat reklamu. Té je v mainstreamových médiích až až. Nicméně o čem nyní přemýšlím? Co se děje v hlavách ostatních, řekněme pozitivně přemýšlejících? Těžko říct obecně, budu tedy čerpat ze svých zkušeností a svých myšlenek.

První heslo zní: 𝗻𝗲𝗽𝗼𝘀𝗹𝗼𝘂𝗰𝗵𝗮𝘁 𝗽𝗲𝘀𝗶𝗺𝗶𝘀𝘁𝘆

Zdá se to být jednoduché, ale najít někoho spřízněného, který se nedal zlomit náporem špatných zpráv je čím dál tím složitější. Ale přesto se snažme obklopovat lidmi, kteří vidí věci v lepším světle a očekávají brzké světlo na konci tunelu. 

Druhé heslo zní: 𝗽𝗹𝗮́𝗻𝗼𝘃𝗮𝘁

Jakmile máme nějakou tu spřízněnou duši vedle sebe, mluvme o svých zájmech, které nemůžeme praktikovat a které si "po coroně" řádně užijete. Mluvme o setkáních, které nám sice chybí, ale které už dopředu můžeme naplánovat. Mluvme o svých plánech na cesty a virtuálně navštivte místa, které 100% musíme ihned "poté" objevit.... Těšte se na první šálek kávy a kousek dortu ve vaší oblíbené kavárně nebo na objetí od přátel.

 Třetí heslo zní: 𝘇𝗮𝗰̌𝗻𝗲̌𝘁𝗲 𝗿𝗲𝗮𝗹𝗶𝘇𝗼𝘃𝗮𝘁

Přestože je situace tíživá a nejde zrealizovat téměř nic, učiňme přípravy, které zahájí naše plány. Máme čas vše nachystat tak, že jakmile přijde ten den D, zmáčkneme knoflík na pomyslném stroji našeho plánu a jedeeeem!!!!!Základní hesla jsme prošli a teď se vrhneme na realitu. Vlastně zjistíme, co pro nás mělo jakou cenu. Zjistíme, co opravdu chceme a co necháme zmizet v propadlišti vlastních dějin. A nezapomínejme, že všechno špatné, je pro něco dobré. Zrevidujte svoje návyky, svůj jídelníček a svůj postoj ke svému tělu. Zde je klíč k udržení dobré kondice a psychické i fyzické odolnosti vůči jakémukoliv viru. A ten nás zkrátka nedostane. A pokud si to vezmeme do hlavy, něco málo pro to uděláme, věřte mi, že to tak bude. Víra a vůle je silnější, než si kdo v dnešní době myslí.

Věřme a konejme.

Krásné dny Vám přeje

Vaše Mirka MyRaw

P.S. Budeme rádi, pokud se podělíte o své myšlenky