První „pětiletka“

09.09.2019

Mohlo by se zdát, že bude řeč o socialistickém plánování hospodářství ;-). Slovo pětiletka je s ním totiž neodmyslitelně spojeno. Ale nebude :-)

Všimla jsem si, že každá etapa v životě jedince má nějaké trvání. Někdo to počítá na jeden rok, někdo na dva, já na "pětiletky". Vždy se mi něco nového děje jednou za 5 let, aniž bych se uměle snažila po vzoru minulého režimu o nějaké plánování. A právě teď, 9.9. 2019 uběhne první pětiletka naší kavárny MyRaw Café.

Myslím, že je na místě udělat menší hodnocení uplynutých pěti let. Pustili jsme se s rodinou do podnikání, o kterém jsme tušili jen velmi málo. Dopředu nás hnala představa, přinést do gastronomie zdravější a etičtější způsob stravování. Mnozí nás odrazovali, jak to nepůjde, lidé mají přece rádi to své pečené a vařené, a zejména živočišné výrobky. A průmyslově zpracované, zabalené do plastu s mnoha chemickými přísadami ;-). 

Neuvěřili jsme a vytrvali. A pokud můžu zhodnotit za naše klienty, vyplatilo se. Za těch 5 let se toho událo hodně. Poznali jsme spoustu kolegyň a kolegů, super dodavatelů a hlavně Vás, naše milé zákazníky. Vás, kteří nás denně svými příspěvky, ať už na Instagramu, Facebooku, Tripadvisoru či Googlu utvrzujete o tom, že jdeme správnou cestou. Tímto Vám velmi děkuji za Vaši přízeň, protože vše, co u nás v MyRaw Café děláme, děláme pro Vás se srdcem a odhodláním, že jednou bude zdravé a poctivé jídlo všude.

Za těch 5 let jsme naučili na našich kurzech stovky zájemců připravovat nějaký raw pokrm nebo dezert. Změnili jsme názor mnoha skeptiků, že raw dezert je jen kokosový olej a nějaká nepatrná příchuť. Vymysleli jsme stovky nových receptů, slaných i sladkých. Naši značku "MyRaw" znáte už jako punc kvality, nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Jsme a vždy budeme zásadně vegan, bez lepku a zero waste. V průběhu těch pěti let jsme přivedli na veganství mnohé z našich kolegů a určitě i zákazníků. Pro lidičky s bezlepkovou dietou je to u nás přímo ráj :). Od počátku striktně třídíme odpad, naše odnosné materiály jsou rozložitelné a snažíme se o výměnu jednorázových obalů za jiné (projekt "otoč kelímek", bambusová brčka, atd.). Radost mám i ze svých kolegů, kteří, pokud nakupují, nosí naše erární plátěné tašky a pytlíky na ovoce.

Zdálo by se, že je vše už naprosto hotové a bez problémů. Máme ale před sebou ještě spoustu práce. Budeme tak dlouho jednat s dodavateli, kteří ještě svůj postoj k plastům nezměnili, až dosáhneme i zde svého.
Takže slovo na závěr:

Jedna pětiletka MyRaw Café končí, ale další začíná. Jsme už jiní, zkušenější, než na počátku. Budeme se zlepšovat a zkvalitňovat, co bude v našich silách. Děkujeme Vám za Vaše podněty a projevy spokojenosti. To je naším hnacím motorem i naším cílem. Být pro Vás tou nejlepší kavárnou v srdci Prahy.

Děkujeme!

Vaše Mirka MyRaw