Ostrov plný života

07.10.2021

Už nevím, kdo mi to řekl. Ale o tom místě, kde nyní jsem, se říká, že je to místo, které vyhledávají lidé, co mají rádi život. A něco na tom určitě bude. Rozhodně je tu neobyčejně stabilní podnebí a přírodní krásy všude kolem. Květy kvetou, oceán šplouchá a slunce hřeje každý den. Až si říkám, že je to až neskutečný kýč. A když náhodou zaprší, abyste chytali každou kapku, která padá tak, že vás ani nesmočí, snad jen osvěží. A navíc, nějakou náhodou jsem sama. Sice ne úplně, jak Robinson Crusoe, ale pár dnů žiji jen sama se sebou. A nacházím svoje "já", které se časem ztratilo pod nánosem povinností a úkolů, které plním v rámci svých "životních funkcí". 

A je co nacházet... . Moje přání jsou splněna, protože jsem to já, která rozhoduje o čase. Kdy pracovat, odpočívat, setkávat se nebo spíš nesetkávat. Co jíst anebo nejíst. Kdy jít na procházku nebo běhat; anebo vlastně obojí dohromady. Co na tom záleží? Je jen na vás, co právě chcete, a ne na někom, kdo vás hodnotí, jaký výkon podáváte. A na co koukat a co poslouchat. Nakonec je to tak, že poslouchám jen své "oldies" pohodové songy a nekoukám vůbec na nic. Jen na nekonečný oceán plynoucí do modrého nebe. Do tak modrého, že se každé letadlo třpytí jako nějaká superstar. Anebo pozorujete v dáli loď, která se jakoby z ničeho vynoří a zamíří do místního přístavu. 

Tak nějak se asi cítil Robinson, jen s tím nepatrným rozdílem, že já vím, že příští týden pro mě přiletí můj aeroplán a dopraví mě do reality. A je to super pocit vědět, že teď je to jen na vás a na žádných jiných okolnostech. Dlouho jsem tento pocit nezažila a doporučuji každému, koho práce, rodina, děti nebo starosti semlely tak, že se vlastně ani sami neznají.

A samozřejmě tady nezahálím a jsem, jak se moderně říká "digitální nomád", který pracuje stejně jako ve své domovině (možná i výkonněji), ale je na tisíce kilometrů vzdálen od problému, který právě řeší. 

Přesto všechno se těším na svůj návrat, na své nejbližší a vím, že přijedu jako znovuzrozená, plná síly ke krokům, které bych nikdy neměla odvahu učinit. Protože tady zjistíte, co je pro vás podstatné a co ne. Tady žijete "tady a teď", žijete skutečně svojí přítomností. Objevujete nepoznané a pokud chcete, najdete i nové přátele. Kteří vůbec netuší, kdo jste a jaký život je za vámi. A to mě nesmírně baví.

Vyjděte ze své komfortní zóny a pusťte se do dobrodružství života. Je neskutečně barevný a krásný, téměř takový, jak je popsán v mnoha románech, jež považujeme za romantické nebo nereálné.

Žijte život naplno, milujte lidi, sebe samotné nevyjímaje.

Těším se na brzké setkání! 

Vaše Mirka MyRaw