Nuda v Brně ;-)

03.09.2018

Tak to ale vůbec není. Nuda v Brně je jen zdánlivá. Během léta je sice město klidné (oproti Praze například), ale zdání opravdu klame. Od té doby, co jsme otevřeli MyRaw Bistro, nyní MyRaw Bar v Tržnici na Zelňáku, se při návštěvách Brna vůbec nenudím. 


Občas si říkám, zda je to město ze země, kde od narození žiji. Pravda, v Brně jsem se i narodila a prožila nejkrásnější léta svého života, své dětství a mládí. Měla bych Brňanům tedy rozumět. Ale občas jsem vedle jak ta jedle. 


Kavárnu MyRaw Café v Praze provozujeme s rodinou už čtyři roky (přesně od 9.9.2014). Prošli jsme si mnoha úskalími, počínaje úředními "bludy obludy", ziskuchtivými individui a konče všemi nařízeními hygieny a finančního ministerstva. Dobře. Důležité ovšem pro nás je, že jsou zákazníci stále spokojení a nadšeně konzumují naše ničím neošizená a čerstvá raw jídla a dorty. Tato činnost se nedá provozovat pouze pro zisk, ten se pod tíhou nákladů někde ztrácí v nedohlednu. Můžeme s ní pokračovat jedině s naprostým entusiasmem pro zdraví nejen své, ale všech ostatních. Myšlenka, že se jednou probudíme do dne, kdy se budou všude prodávat a podávat jen zdravá a čerstvá jídla, nás žene dopředu. 


Brno je ale jiné. Tváří se jak zakletá princezna a zákazníci si nás v centru Brna musejí hledat jako dobře utajovaný poklad. Mám někdy dojem, že vedení Tržnice mluví jinou řečí a kolem budovy se od minulého roku rozrostla neprodyšná šípková růže. A přitom je to místo k čerstvým pokrmům jako stvořené. Kde jinde by měl být podnik s raw stravou, než na trhu s všudypřítomnou čerstvou zeleninou a ovocem, kterou pro vás každé ráno nakupujeme, včetně delikátních oliv a sušených rajčat. Takový MyRaw salát z ingrediencí přímo z trhu se nedá popsat, ale musí se u nás zažít....


Přesto je Brno plné překvapení a na každém kroku veganská jídelna. Například osa Husova - Orlí je nabitá hned několika veganskými perlami. Začneme v My Kitchen na Husové, pokračujeme přes náš MyRaw Bar v Tržnici, dále našeho vynikajícího souseda Ovegano, pokračujeme veganskou zmrzlinou na Zelňáku (klasická růžová "trojkolka") a pokračujeme na Orlí k Měnínské bráně, kde se můžeme zastavit ve zdravém obchůdku Zlatá Brána a pokračovat do Vegan Sweet Baru na donut. Na tak malém prostoru tolik veganské kulinářské radosti ;-). Co by zato Pražáci dali! 


A my v Tržnici stále čekáme na našeho prince na bílém koni, který svým mečem síly excalibru přetne všechny šípkové šlahouny, které nejspíš brání všem ke vstupu do Tržnice. Čekáme s nadějí, že budeme objeveni a můžeme i Brňanům ukázat to nejlepší z MyRaw kuchyně. Milí lidé, nebojte se, nejsme ani zakletí, ani ničím prokletí. Zkrátka, to je Brno. Než si na nás zvyknete a vezmete na vědomí, musí uplynout nějaká ta voda ve Svratce. Ale neztrácíme naději a nelámeme nad Brnem hůl. Máme to tu moc rádi. Je to jako návrat domů.