Nepodvolím se II.

17.01.2022

Ani jsme se nenadáli a máme po Vánocích. Takový ten smutný zimní čas, kdy všechno krásné za námi a jaro v nedohlednu. A navíc období, kdy nevíte, co ještě shůry přijde za "strašidlo". Tím myslím, čím nás ještě budou strašit, omezovat a snažit se utlumit v našem životě. Přiznám se, i mě dohnala ta ponurá nálada, kdy světlo na konci tunelu ne, a ne se ukázat. Jako by všechno snažení šlo do prázdna a sil ubývá mnohem rychleji než obvykle. Mívám pocit marnosti z veškeré práce, která záhadně neodsýpá, ale šmodrchá se a nic nejde jednoduše rozlousknout.

A v takový moment sahám po peru (rozuměj po notebooku) a vypisuji se ze svých myšlenek. Alespoň si tak ujasním, co se vlastně se mnou a kolem mě děje.

A přesto všechno začíná někde v rohu jiskřit plamínek naděje. Malý, sotva znatelný, ale jiskří. Mám pocit, jako bych v posledních dvou letech vyzkoušela všechno, co by naše podnikání mohlo zachránit. Jenže ten čas, kdy o kavárnu nezavadila ani noha zákazníka, natož aby se mohl pohodlně usadit a dát si svoji kávičku s výborným raw dortem, byla velmi dlouhá. Je ještě šance toto místo zachránit? Co podnikneme, abychom se nepodvolili těžkému tlaku nákladů, které nás dobíhají za poslední roky až nyní?

A právě v této době je důležité, aby takové místo, jako je MyRaw fungovalo; a to pro všechny zákazníky bez omezení. Svobodná půda, kde se dá volně dýchat. Bez diskriminace a pobouřených pohledů, že někdo si dovolil jít pár metrů na toaletu bez zakryté půlky obličeje. Neboť u nás v MyRaw věříme, že pravda a právo na svobodu a lidskou důstojnost zvítězí nad strachem a neprávem. A protože naši zákazníci jsou zejména lidé, co se o svoji životosprávu starají možná více než jiní, nemusí se bát "těch druhých". Jedno, které teď mám na mysli. A je velmi důležité, aby toto místo fungovalo jako osvěta zdravé stravy, tolik důležité pro naši imunitu a zdravý rozum.

A tak se plamínek naděje bude muset rozhořet ještě více. Možná oslovíme naše věrné zákazníky, aby si zakoupili nějaký ten voucher na budoucí konzumaci právě nyní. Možná uskutečníme několik kurzů nevaření. A možná společně s kolegy sepíšeme naše nejoblíbenější recepty do MyRaw kuchařky. Všechny body jsou cesty, jak z toho ven. Podaří se nám to nebo je snažení už marné? To bude záležet zejména na vás, našich zákaznících. 

Děkujeme vám za jakoukoliv podporu!

Mějte krásné dny

Vaše Mirka MyRaw