Nechte to plynout….

08.01.2019

Tak, a máme po vánocích... Je to taková nostalgie s příchutí hořkosti, že už nás nic příjemného dlouho nečeká. Přitom je začátek roku vždy spojen s něčím novým, čistým, jak padlý sníh. Jsou to naše předsevzetí a očekávání, ať už vyřčená nebo ne. A vždy, když něco začíná, je to zajímavé a vzrušující. Jaký bude nový rok? Splní se mi vše, co si přeji? Dokážu to či ono? Ať už tak nebo onak, přichází nová energie, kterou bychom neměli promrhat jen proto, že se necháme držet v zajetí minulých dnů.

Volné dny jsem prožila pod Alpskými vrcholky, obklopená čerstvě napadeným sněhem, do kterého zapadly všechny starosti loňského roku. Myšlenky mi volně procházely hlavou a záměrně jsem se nechávala unášet klidem a mírem zdejšího kraje. Nic nebylo důležitější než hory, nebe a já.

V době, kdy jsem se neproháněla po svazích, četla jsem téměř po deseti letech knihu od Marty Foučkové "Jsem". Tato kniha mě oslovila již ve své době, neboť jsem se, stejně jako autorka, zabývala regresní terapií. Fascinovaly mě příběhy z "minulosti" a objevovala zákonitosti karmy. Zdálo se všechno tak jasné; v životě napravujeme chyby z minulých životů, potkáváme stále stejné "duše" a učíme se lásce. Myslela jsem si, že pokud by všichni pochopili tuto zákonitost, bude dobře na Zemi. Možná. Jenže to není až tak jednoduché, zdá se, že pochopení není možné pro všechny a každý se nacházíme v jiném stádiu vývoje. Je nejspíš někdy až nadlidský výkon odpustit svému sokovi nebo mít rád někoho, kdo nám přináší jen problémy. Zkusme to tedy každý za sebe, smířit se s tím, s kým jsme vykopali válečnou sekeru. A minimálně urovnat vztahy v rodině, na kterých záleží nejvíc. Posuňme se o krůček dál a nebudete věřit, co se bude dít.

Říká se, že osud nelze změnit, potkáte, koho potkat máte, stane se, co se stát má. Co ale změnit můžeme, jsou vztahy mezi námi. Na ničem jiném nezáleží, ani na moci, penězích nebo vlivu. Ostatní není pro život z hlediska "vývoje" důležité, prostě to nechte plynout....
Teprve pochopením zákonitosti karmy dokážeme změnit svůj nezvratný osud.
Mějte krásný rok 2019!

Vaše Mirka Myraw

Raw hrášková polévka
200g bio hrášku
1 stroužek česneku
Sůl dle chuti
Voda (do výše hrášku)
Vše rozmixujeme a ihned podáváme.