Můj boj (o kavárnu)

01.11.2022

Co tedy ze srdce nemám ráda, jsou jakékoliv šarvátky, boje či bojůvky a všechno, co jenom trochu zavání násilím. Také jak by ne, když už moje křestní jméno slaví "mír". Jenže to asi není tak docela možné, proplout životem bez ztráty kytičky. Tím myslím, nenechat se vtáhnout do jakéhokoliv klání. Ať už jde o důležité, velmi důležité nebo banální záležitosti.

Ačkoliv jsem se přímému střetu bránila, přesto došlo i na mě.... Opouštěla jsem naše původní působiště v pasáži Dlouhá se sklíčeným srdíčkem, co mě na cestě čeká dál. Spousta práce, to jsem tušila správně. Ale také překážky, které bude třeba zdolat a nové místo na Slunci si vybojovat.

 Po měsíci fungování na novém působišti musím sdělit svůj pocit, že se tam cítím "jako doma". Je to zase to naše milé, kávou a raw sladkostmi vonící MyRaw Café. Po úmorných dnech stěhování a rozklízení všeho možného i nemožného, co jsme nastřádali za poslední osm let, už se můžeme skulit do "myrawského" křesílka a vychutnat si kávičku. Provozovna se spojila s kuchyní a konečně nejsme "odpojeni" jedni od druhých. Užíváme si každodenně kompletní tým, který se dřív málokdy sešel i jen třeba na meetingu. Kavárna je blízko řeky , ze které k nám plyne krásná energie, která je navíc zdůrazněna palmami a kytkami všeho druhu, vyžadující denní světlo. A středem pozornosti, hned po kávovaru Marzocco ve vínové metalíze je vedle svítící vitrínky s dortíky výjev plameňáků, kteří se jen tak u nás cákají ve vodě. Kdo ještě k nám nezavítal, ať tak učiní, nebude litovat. 

Jenže to temné ještě na mě číhalo za rohem... Majitelé prostoru naší bývalé kavárny v Dlouhé nás ne a ne, jen tak pustit. Využívají pozici síly; dohoda je téměř nemožná. Tak to je můj současný boj o klid a mír v mém životě. Bude mě to stát ještě hodně síly, abych odolala temnému mraku, který mě dusí a pomyslnými tesáky se mi zakusuje do krku. Ale dám to, slibuji! Vždyť ta naše kavárna a vše kolem ní, za to přece stojí.

 A tak si říkám, jsou jiné a důležitější hodnoty, jako je zdraví a láska, o které musíme v prvé řadě pečovat. A odhánět všechno, co by chtělo zkřivit jenom vlásek tomu, co nadevše ctíme. Nakonec, vše zlé se jednou přežene a bude nad námi modré nebe a zářící Slunce. 

Přeji Vám klid a mír v srdci!

Vaše Mirka MyRaw