Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

27.05.2021

Tato lidová moudrost, nebo spíš jde o "Murphyho zákon", mi nikdy nebyla blízká. Vlastně jsem jí moc nevěřila, neboť jsem celoživotní optimista. Věřím zkrátka tomu, že pokud se někdo snaží a koná dobro, dobrem se mu oplácí. Omyl. Jak jsem se jen mýlila mi došlo až v současné době. Je-li čtenář naším fanouškem, dobře ví, že děláme v této nelehké době pro přežití kavárny MyRaw Café možné i nemožné. Vymýšlíme projekty, jak zvýšit obrat, abychom mohli zaplatit všechny vzniklé náklady, které se příliš neliší od dob, kdy vše fungovalo, řekněme "normálně". 

Za poslední rok jsme pronikli do online prostředí, jsme na Rohlíku, v síti Amici, ve Sklizenu, naše produkty si můžete objednat v Praze i v Brně přes Wolt, rozvážíme MyRaw Rekrabičkové menu a nejnovějším počinem jsou online kurzy raw nevaření. Plánujeme také pobyt s raw v Řecku. Nikdo nám nemůže říct, hodili jste flintu do žita... 

Vše, co děláme, děláme opravdu pro Vás, naše milé zákazníky. Těšíme se, až se znovu otevřou dveře naší kavárny a přivítáme Vás k posezení u dobré kávy, dezertu nebo i raw menu. Čekali jsme, že po proklamaci vládních úředníků, o pomoci podnikatelům v gastro provozech (a nejen tam), obdržíme i tento rok nějakou tu podporu k udržení zaměstnanců, nájmu a výroby. Jenže ouha! Při srovnání výsledků jsme si kupodivu vedli lépe a neklesli jsme s tržbami o 50%, ale jen o 48%. Ano, snažili jsme se, co jsme opravdu mohli. Jenže to bylo špatně. Jakmile se nedostaneme do ztráty 50%, nemáme nárok vůbec na nic. A nejsme v tom sami. Mnozí, kterým nebylo jedno, co bude s jejich zákazníky, zaměstnanci, produktem atd., ti, kteří nesložili zbraně, teď spláčou nad výdělkem doslova a do písmene. 

Takže informace, která tímto letí do světa, je taková, že je lepší nedělat nic a je z toho víc, než být aktivní a nespoléhat na pomoc zvenčí. 

Takže je to zase jako obvykle celé na nás, abychom se s tím poprali a nenechali se jen tak převálcovat nesmyslnými nařízeními.

A my to opravdu nevzdáme. Věříme, že nám naši věrní zákazníci pomohou tuto dobu přežít a už brzy otevřít naši milou a jedinečnou kavárnu NAVŽDY 

Se srdečným pozdravem

Vaše Mirka MyRaw