Jsme jedno

14.03.2021

Komu? Nebo co? Vysvětlím. Ano, v posledních měsících zjišťujeme, každý sice jinak, že jsme těm "nahoře" jedno. Každý má svoji cestu, a tak není potřeba všem vnucovat svůj názor. Jsme "jedno" těm, co sedí na pomyslných trůnech světa. Pokud však také nejde i o jejich teplé hnízdečko nebo zisk.

Ale co jsem opravdu měla na mysli je to, že jsme opravdu všichni jedno tělo a duše našeho světa; nikdo nemůže být oddělen a všechno, co se děje, ačkoliv ve vzdálené zemi, ovlivní i nás. Bohužel nebo bohudík máme okamžité informace o tom, co se děje na druhé straně Zeměkoule a bohužel i to, že nám hrozí poměrně vážné nebezpečí. Svět se jako by smrsknul a také my cítíme, že musíme vyjádřit jednotu a sounáležitost s konfliktem, který s námi na první pohled nesouvisí. Jenže to je velký omyl. Každé neprávní jednání kdekoliv je útok i proti nám osobně, protože jsme skutečná jednota. Teď nám to pomalu, ale jistě dochází a také je vidět, že se lidé probouzí a podporují ty, kterých se konflikt dotkl nejvíce.

Ačkoliv některé hlasy zněly, ochraňme sebe, naše právo, naši vlast... . Ale přátelé, to je přece jedno a totéž. Jsme jednota bytí i duchovní. A nebojme se to přiznat. Cokoliv podpoříme tím, že nic neuděláme, bude naším osudem dřív nebo později.

Jsem šťastná, že se mi v životě podařilo několik skutků, které můj život naplnily. Pominu-li rodinu (za kterou jsem nesmírně vděčná), je to moje práce, která se vždy točila kolem druhých a jejich dobra. Ať už jako ochránkyně práv, tak i jako zakladatelka MyRaw Café a společenství kolem něho. Nejsou to jen zdravé dortíky a živá strava, je to filosofie dobré energie, která z toho plyne. Jídlo, které není zatíženo peklem jatek a chemickými koktejly. Dovolte mi citovat filosofa Pythagora: "Jen živá, čerstvá strava umožňuje lidem poznat pravdu."

MyRaw je i platforma, kde se k práci setkávají nyní zdánlivě znepřátelené národnosti. Jenže to tak opravdu není. A tak Ukrajinka s Ruskou necítí žádnou zášť vůči sobě a mohou se stále přátelit. To jen se jednomu mocnému pánovi zachtělo porušit křehký mír.

Lidé už dávno nejsou ovce a jejich životy nepatří nikomu jinému než jim samotným. A to ve všech ohledech. A jakmile to pochopí všichni, bude zase dobře na Zemi. Podpořme tedy právo a spravedlnost, a tedy tím i sebe/nás.

Závěrem ještě jedna citace filozofa Pythagora:

"Dokud bude člověk nelítostně ničit živé bytosti nižších řádů, nepozná ani zdraví, ani mír. Dokud budou lidé zabíjet zvířata, budou se zabíjet navzájem. Kdo seje vraždu a bolest, nemůže sklízet radost a lásku."

Všechno dobré Vám přeje

Mirka MyRaw