Hlas lidu, hlas boží

03.02.2022

Toť lidová moudrost. Neradi jsme toto slýchávali za komunistické diktatury, neboť právě tuto větu použili a obrátili proti vlastním lidem. Jenže doba se změnila a zahladila jakž takž bolavé rány z doby minulého století. Máme tu novou generaci. Každá doba nese své; radosti i starosti. A nové boje. Už ne tolik za svobodu pohlaví, ale práva všech "pohlaví", za slušné podmínky chovu hospodářských zvířat a jejich netýrání, atd.

A dnešní doba c*vidová zase vyžaduje boj za svobodu. A bohužel opět za svobodu projevu, shromažďování, pohybu a rozhodování se o svém zdravotním stavu sám za sebe. Historie se opakuje a v bledě modrém na nás vyskakuje strašidlo diktatury. Sice v civilizovanějším kabátě, ale obsah je stejný. Plíživě se nám oklešťuje to, co jsme těžce před 33 lety vydobyli.

Mám ale radost z toho, že se k protestujícím přidávají další a další zastánci svobody. Restaurace přestávají diskriminovat a buď veřejně nebo i neveřejně se přidávají do tzv. volné zóny. Selský rozum vyhrává nad bezhlavou poslušností nezákonných opatření a strach se pomalu uklízí do kouta. S obavami sleduji, jak se u našich jižních sousedů nepochopitelně zpřísňují opatření a některá odvětví si podřezávají větev, na které sedí. Bohužel, lyžování nevyměním za nejistou akci ohrožující moje zdraví. Rozhodně se nenechám k ničemu nutit tím, že omezí moje svobody. To se ve mně vzepře bojovník a neochvějně vyráží vpřed...

A mám obrovskou radost, jak se lidé probouzejí z letargie. Evropa, Severní Amerika a Austrálie vstává k odporu proti této plíživé celosvětové totalitě. A my? Povstaneme také! Nečekejme, až naše problémy "vyřeší" někdo jiný. Nečekejme na mystické Blanické rytíře. Nevymlouvejme se, že máme rodiny, majetek a práci... A že k tomu potřebujeme klid. Tak to už tu opravdu bylo. Vstaňme z popela a vyhrajme svoji bitvu o naši budoucnost a našich dětí. Je to náš boj a na to nesmíme zapomenout.

Začala jsem s moudrostí, s jinou skončím. Jak si kdo ustele, tak si i lehne. Pomyslete si, jak by nám bylo, kdybychom to nechali na ostatních.... Jen si to představte. Co odpovíme další generaci, kde jsme byli, když se rozhodovalo o jejich svobodě a životě? 

Abychom nemuseli potichu utrousit, že jsme leželi jak český Honza za pecí.Blaničtí rytíři jsme my 

Mějte krásné dny

Vaše Mirka MyRaw

P.S. Vřele doporučuji zhlédnout film "K zemi hleď" (𝗗𝗼𝗻'𝘁 𝗟𝗼𝗼𝗸 𝗨𝗽), 2021, režiséra a scénáristy Adama McKaye, s hvězdným obsazením Leonarda DiCapria, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blanchett, Robem Morganem aj.