MyRaw Café

Já Corona 2

Tak už ji máme zase tady. Z ničeho nic se vynořila, jak říká klasik, „malá hnědá, tváři divé, pod plachetkou osoba, o berličce, hnáty křivé“ a jde z ní opět strach. Corona jméno mé, řekla a pohltila úzkostí všechny, na které dosáhla. Evropa se noří do temného hábitu novodobého moru, viru, který se nechce jen tak vzdát.


V létě jsme si mysleli, že je to za námi a radovali se z novu nabyté svobody a zdraví... Chodili jsme do restaurací, barů, tancovali jsme a vyrazili k moři :-) Nedovedli jsme si představit, že by na nás ta mrcha mohla číhat někde za rohem, ukrytá ve stínu a vyčkávat na tu správnou chvíli, kdy na nás opět skočí. Sotva jsme se nadechli, rozjeli provoz kavárny, tak nás nečekaně překvapila….

Kavárna je opět prázdná a provoz „take away“ je tristní. V jiných letech by v této době kavárna praskala ve švech a dveře by si tu podávali místní s turisty až do samotných Vánoc. Jak teď s novou situací máme naložit? S blížícími se Vánocemi se bude zvyšovat napětí a možná i stres, jak to vlastně letos s námi všemi bude. Někdo má strach o své zdraví a zdraví svých blízkých, jiní budou mít zase existenční problémy.

U nás ve firmě MyRaw Food to bude příprava vánočního cukroví pro Vás. Budeme pevně věřit, že to zvládneme, s nějakou tou dotací od státu a třeba také s pomocí našich věrných zákazníků. Těm přichystáme prodej voucherů ke konzumaci raw dobrot. S přispěním našich zákazníků to určitě zvládneme a budeme doufat, že nám brzy dovolí otevřít kavárnu a pomalu se začnou věci vracet k normálu. Samozřejmě za splnění všech bezpečnostních hygienických opatření. Nikdo z nás nechce, aby se situace zhoršovala, ale také nechce, aby se naše životy odehrávaly za zavřenými dveřmi našich domovů.

Každý ať rozhodne o tom svém a vezme odpovědnost nejen za sebe, ale i za ostatní. A zrovna u nás v kavárně je to nejlepší volba a cesta ke zdraví, k imunitě proti jakémukoliv viru a chorobě. Čerstvá zelenina a ovoce, ořechy a kvalitní potraviny. To je ta cesta, zdravý životní styl, zdravá psychika a žádný zbytečný stres. A také pocit štěstí a svobody, která je pro nás velmi důležitá.

Situace je sice vážná, ale je třeba začít bojovat všemi dostupnými prostředky. Nenechat se zdolat špatnými zprávami a předpověďmi. Vzít opravdu svůj osud do svých rukou. Dobře jíst, spát a sportovat. Začít třeba běhat, cvičit jógu nebo cokoliv. Plnit si sny, odjet do teplejších krajin, plánovat dovolené a zkusit být v pohodě. Nebo třeba upéct chleba, dort nebo napsat knihu. Cokoliv, co dává Vašemu životu smysl. A co nedává, nechat za sebou, rozloučit se s tím a jít dál. Věřit si, že všechno zvládnete a nedáte se bez boje.

Ukazuje se, že první bitva na jaře byla jen rozehřívací kolo. Nyní se schyluje k opravdové bitvě s ostrými náboji. A nemusí být poslední. Ale jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí... Takže vážení, vytáhněme do boje za naše skvělé životy, za všechno, co pro nás má nějakou hodnotu. A bez našeho přičinění to nepůjde. Nesložíme přece zbraně před prvním výstřelem nebo jak se říká, nehodíme flintu do žita. Pojďme všichni v jednom šiku za životy nás všech.

Hodně štěstí, a hlavně zdraví Vám přeje Vaše Mirka MyRaw
Mirka MyRaw

« Zpět na MyRaw blog
Poslední články z MyRaw blogu:

 • Já Corona 2
  - Oct 27, 2020
 • Já (a) Corona aneb co mi Corona dala či vzala
  - Jun 16, 2020
 • Chvála odpočinku
  - Oct 30, 2019

 • « Zpět na MyRaw blog
  point

  Adresa
  Gourmet Pasáž
  Dlouhá 39
  Praha 1


  TEL +420 603 889 016   EMAIL [email protected]
  mapa
  Otevírací doba
  Po - Pá          9.00 - 19.00
  So                9.00 - 19.00
  Ne                9.00 - 19.00